KONOPNY POTENCJAŁ

 

 

Nie da się ukryć, że Polska jest wolnym i naturalnie pięknym krajem. Mamy wysoko rozwiniętą kulturę, sztukę, naukę, technikę, ciepły umiarkowany klimat, wszystkie pory roku, bogactwo gatunków roślin i zwierząt, morze, jeziora, lasy, pola, łąki, doliny, góry… Panuje równowaga we wszechświecie a wszystko się kręci w rytmie Natury. Mimo całego tego piękna w Polsce i całym świecie, jest też sporo bylejakości. Masowy przemysł czerpie zasoby, bez poszanowania dla środowiska naturalnego, zanieczyszczając atmosferę i klimat na Ziemi. Ludzie marnują dużo jedzenia. Plastikowe i jednorazowe opakowania tworzą rzeszę odpadów i zasypują planetę. Teraz jest dobrym momentem na to by zrozumieć, że wszystko ma swój umiar a aby brać, to o Naturę trzeba dbać. Każdy krok do przodu, nawet ten najmniejszy, zbliża do celu.  Masz nadwyżki – dziel się nadmiarem. Następnym razem, zanim wyrzucisz chleb do śmieci, pomyśl ile jest na świecie głodnych dzieci. Troska o przyrodę, zrównoważony rozwój, świadome wybory i racjonalne korzystanie z darów Ziemi, to szansa aby zachować naszą planetę w dobrej kondycji na jak najdłużej, dla nas i przyszłych pokoleń. Dlatego, aby głos był słyszalny, trzeba o tym mówić, pisać, przypominać, aż do ludzi to dotrze. Prawo zostało stworzone po to, by było sprawiedliwe, by chronić i dbać o dobro, godność i wolność człowieka oraz przyrodę i środowisko naturalne całej Ziemi.

POWRÓT DO NATURY to droga na dobre dziś i lepsze jutro…

Konopie siewne (Cannabis sativa L.) – należą do rodziny konopiowatych. Są to rośliny o niesamowitym potencjale, nie tylko włóknistym czy oleistym. Uprawiane były już od czasów starożytnych, ze względu na łatwość uprawy i szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Dawniej zostały niesłusznie zdemonizowane i zakazane, pod wpływem szeroko zakrojonej propagandy. Prohibicję wtedy, wspierały firmy, zainteresowane wyparciem naturalnych produktów. Korporacje, skutecznie troszczyły się o dezinformację społeczeństwa, mieszając gatunki, oraz szerząc kłamstwa na ich temat. Kłamstwo ma jednak krótkie nogi, więc władze poszły po rozum do głowy i postanowiły przywrócić dawną świetność tych roślin. Konopie naturalnie zostały uwolnione i częściowo zalegalizowane. Na całym świecie ich temat bywa źródłem kontrowersji. Rozpoczęto więc edukację społeczeństwa w kwestii gatunków, właściwości i zastosowań konopi. Jak widać, rośliny te rosną w siłę i posiadają niesamowity potencjał, oraz prozdrowotne właściwości.

Nasi przodkowie, uprawiali je i wiedzieli jak z nich w pełni korzystać. Stosowali je w płodozmianie, przetwórstwie spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, budowlanym, włókienniczym. Ze względu na silny system korzeniowy, mają one zdolność naturalnego przywracania żyzności glebie i poprawiania jej struktury. W rolnictwie, uznawane są, za jedne z bardziej przyjaznych środowisku. Nie stosuje się w nich pestycydów. Same zagłuszają chwasty, hamują rozwój niektórych z nich. Uprawa konopi wpływa dodatkowo na lokalny teren, przetwarzając dwutlenek węgla w tlen. Służą poprawie jakości powietrza, dzięki czemu każdy kolejny wdech jest wolny od substancji szkodliwych. 1 ha konopi dostarcza 4 razy więcej celulozy niż 1 ha lasu (chronimy lasy, zwykły papier można przetworzyć 3 razy z konopi 7 razy). Włókna konopi, są jednymi z najmocniejszych w przyrodzie. Stosuje się produkcji lin, budowy domu, wytwarzania karoserii samochodów, obić drzwi lub dachu. Są dobrym materiałem izolacyjnym. Ubrania z konopi mają właściwości antybakteryjne, antystatyczne, antyalergiczne, chronią przed działaniem UV ponadto, są organiczne i biodegradalne.

Konopie uważane są, przez czołowych lekarzy i naukowców za jeden z bardziej odżywczych gatunków roślin na świecie. W ziarenkach konopi znajduje się to, o co prosi organizm ludzki każdego dnia. Czyli, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT ( zrównoważone w odpowiednich proporcjach 3:1), wysokowartościowe białko o pełnym składzie aminokwasowym ( około 65% białka konopi siewnej stanowią edestyny i albuminy ), błonnik pokarmowy ( niezbędny dla mikroflory i perystaltyki jelit ), szeroki zakres witamin, oraz składników mineralnych.

To tylko namiastka tego jak niesamowity potencjał i możliwości, mają konopie siewne i powstające z nich produkty. Te cudowne rośliny, posiadają skoncentrowaną moc odżywczych wartości od Natury. W całym procesie produkcyjnym nie wymagają żadnej obróbki chemicznej a możliwości ich zastosowania są imponujące.

Nasza fundamentalna zasada to ścisła kooperacja z  Naturą. Dlatego  wysiewamy wysokiej jakości nasiona konopi  (o potencjale oleistym). Z pasją doglądamy nasze rośliny podczas wzrostu. Najpierw w odpowiednim czasie, ręcznie zbieramy liście i kwiaty, z których powstaje herbatka konopna. Następnie, za pomocą sprzętu, przeprowadzamy zbiór nasion, z których tworzymy wysoko odżywcze pokarmy, dające ciału energię i zdrowie. Makuch (uzyskany z procesu tłoczenia na zimno wyśmienitego oleju konopnego) bogaty w wysokowartościowe białko, błonnik, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały, przerabiamy na MOC NATURY. Pozostałą resztę wytłoków, przerabiamy na otręby i bezglutenową mąkę konopną. Z pomącą tych zielonych roślinek, wpływamy korzystnie na: atmosferę, klimat, kondycję Ziemi i zdrowie człowieka.

Jak widać dziś, mamy szczęście i jesteśmy świadkami zwrotu sytuacji ku łaskawej Naturze, jej szlachetnym darom i naturalnej żywności. Jest coraz więcej ludzi, którzy świadomie żyją, z troską i miłością dbają o siebie, innych ludzi oraz środowisko naturalne. Jest to dobra nowina, która niesie nadzieję na lepszą przyszłość dla nas, przyszłych pokoleń i dla całej Ziemi. 

Ponad wszystkim jest Natura, która ma swój rytm i otula, oraz rozpromienia ludzkie wnętrza przez cały czas.

#SYNERGIA   #KULTURA KORZENI   #STARA SZKOŁA   #NOWY STYL   #KONOPNY POTENCJAŁ   #ŻYZNA GLEBA #DOBRE ZIARNA   #DARY NATURY   #SUPERŻYWNOŚĆ  #PERMAKULTURA   #OCHRONA ŚRODOWISKA  #NATUROTERAPIA    #ZDROWE PLONY   #PONAD PODZIAŁAMI   #NIEPODLEGŁA

Konopny potencjał. Wilk syty i owca cała, przy jednym stole, jak  kluski w rosole 😉