KONOPNY POTENCJAŁ

 

 

Choć wielu tego nie docenia, prawdą jest, że żyjemy w czasach ogólnej równowagi, dobrobytu i pokoju na świcie a wszystko się kręci w rytmie Natury. Nie da się ukryć, że Polska jest naturalnie bogatym i pięknym krajem. Mamy niesamowite krajobrazy, ciepły umiarkowany klimat, wszystkie pory roku, bogactwo gatunków roślin i zwierząt, morze, jeziora, lasy, pola, łąki, doliny, góry,  zachwycającą architekturę, nowoczesne technologie, piękną sztukę i kulturę. Mimo całego tego piękna w Polsce i na świecie występuje też sporo bylejakości. Masowy przemysł, produkcje stawiające na ilość zamiast na jakość, czerpanie zasobów bez poszanowania dla środowiska naturalnego, ludzie kupujący więcej niż potrzebują, plastikowe opakowania zasypujące planetę, zanieczyszczenia atmosfery.  Teraz jest dobrym momentem na to by zrozumieć, że wszystko ma swój umiar a aby brać, to o Naturę trzeba dbać. Każdy krok, nawet ten najmniejszy w dobrym kierunku, zbliża do celu. Troska o przyrodę, zrównoważony rozwój, świadome wybory konsumenckie i rozsądne korzystanie z darów Ziemi to podstawowe działania aby zachować naszą planetę w dobrej kondycji jak najdłużej dla nas i przyszłych pokoleń. Naturalnie prawo zostało stworzone po to, by zapewniać bezpieczeństwo, dbać o godność i wolność człowieka, chronić przyrodę i środowisko naturalne. Dlatego, aby słowo było słyszalne, trzeba o tym głośno mówić, pisać, przypominać, aż do ludzi to dotrze.

Troska o środowisko naturalne drogą na dobre dziś i lepsze jutro.

Konopie siewne (Cannabis sativa L.). Są to rośliny o niesamowitym potencjale, nie tylko włóknistym czy oleistym. Uprawiane były już od czasów starożytnych, ze względu na łatwość uprawy i szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Dawniej zostały niesłusznie zdemonizowane i zakazane, pod wpływem szeroko zakrojonej propagandy. Prohibicję wtedy, wspierały firmy, zainteresowane wyparciem naturalnych produktów. Korporacje, skutecznie troszczyły się o dezinformację społeczeństwa, mieszając gatunki, oraz szerząc kłamstwa na ich temat. Kłamstwo ma jednak krótkie nogi, więc władze poszły po rozum do głowy i postanowiły przywrócić dawną świetność tych roślin. Konopie naturalnie zostały uwolnione, częściowo zalegalizowane i upowszechnione. Na całym świecie ich temat bywa czasem źródłem kontrowersji. Rozpoczęto więc edukację społeczeństwa w kwestii gatunków, właściwości i zastosowań konopi. Jak widać, rośliny te rosną w siłę i posiadają niesamowity potencjał, oraz prozdrowotne właściwości.

Nasi przodkowie uprawiali je od dawna i wiedzieli  jak z nich w pełni korzystać. Stosowali konopie w płodozmianie, diecie, lecznictwie, budownictwie i nie tylko. Konopie ze względu na silny system korzeniowy, mają zdolność naturalnego przywracania żyzności glebie i poprawiania jej struktury. W rolnictwie, uznawane są, za jedne z bardziej przyjaznych środowisku. Nie stosuje się w nich pestycydów. Same zagłuszają chwasty, hamują rozwój niektórych z nich. Uprawa konopi wpływa dodatkowo na lokalny teren, przetwarzając dwutlenek węgla w tlen. Służą poprawie jakości powietrza, dzięki czemu każdy kolejny wdech jest wolny od substancji szkodliwych. 1 ha konopi dostarcza 4 razy więcej celulozy niż 1 ha lasu (chronimy lasy, zwykły papier można przetworzyć 3 razy z konopi 7 razy). Włókna konopi, są jednymi z najmocniejszych w przyrodzie. Stosuje się m.in. do produkcji lin, budowy domu, wytwarzania karoserii samochodów. Są dobrym materiałem izolacyjnym. Ubrania z konopi mają właściwości antybakteryjne, antystatyczne, antyalergiczne, chronią przed działaniem UV ponadto, są organiczne i biodegradalne.

Konopie uważane są, przez czołowych lekarzy i naukowców za jeden z bardziej odżywczych gatunków roślin na świecie. Dają energie, wzmacniają odporność i poprawiają samopoczucie. W ziarenkach konopi znajduje się to, o co prosi organizm ludzki każdego dnia. Czyli, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT ( zrównoważone w odpowiednich proporcjach 3:1), wysokowartościowe białko o pełnym składzie aminokwasowym, błonnik pokarmowy, szeroki zakres witamin, oraz składników mineralnych.

To tylko namiastka tego jak niesamowity potencjał i możliwości, mają konopie siewne i powstające z nich produkty. Te wspaniałe rośliny, posiadają skoncentrowaną moc odżywczych wartości od Natury. W całym procesie produkcyjnym nie wymagają żadnej obróbki chemicznej a możliwości ich zastosowania są imponujące.

Nasza fundamentalna zasada to troska o przyrodę.  Wysiewamy więc, wysokiej jakości ziarna konopi i produkujemy naturalnie zdrową żywność. Z pasją doglądamy nasze rośliny podczas wzrostu. W odpowiednim czasie ręcznie zbieramy liście i kwiaty, z których powstaje herbatka „Konopielanka”. Następnie młócimy nasiona, z których tłoczymy na zimno nasz wyśmienity olej konopny. Makuchy powstałe z procesu tłoczenia, bogate w wysokowartościowe białko, błonnik, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały, przerabiamy na MOC NATURY, MĄKĘ KONOPNĄ I OTRĘBY KONOPNE. Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki pomocy tych zielonych roślinek, możemy wpływać korzystnie na atmosferę, klimat i kondycję Ziemi, oraz zdrowie człowieka.

Wszyscy ludzie są odpowiedzialni za dbanie o Naturę, ponieważ sami są jej nieodłączną częścią. Prawdziwe twórcze innowacje są potrzebne by zachwycać ludzką wyobraźnię a wysoka jakość zastąpić plastik, który przynosi więcej szkody niż pożytku.

Dziś na szczęście jesteśmy świadkami zwrotu sytuacji ku łaskawej Naturze, szlachetnym darom, naturalnej żywności i aktywności. Ludzie coraz częściej dbają o siebie, swoje otoczenie, troszcząc się o przyrodę. Jest to dobra nowina, która niesie nadzieję na lepszą przyszłość dla nas, przyszłych pokoleń i dla całej Ziemi. 

Ponad wszystkim jest Natura, która ma swój rytm i otula, oraz rozpromienia ludzkie wnętrza przez cały czas.

#NIEBIESKA PLANETA   #OCHRONA ŚRODOWISKA   #KONOPNY POTENCJAŁ   #KULTURA KORZENI   #DARY NATURY    #NATUROTERAPIA   #PONAD PODZIAŁAMI   #NIEPODLEGŁA