KONOPNY POTENCJAŁ

 

 

 

Polityka, przemysł, merkantylne interesy, mass media, mają tendencje do manipulacji, podkręcania tempa, czerpania zasobów, skłaniania ludzi do konsumpcjonizmu, spłycania więzi i relacji interpersonalnych . Czy tak być musi i co robić by zachować spokój w czasie kryzysowej sytuacji ?

Z góry wiadomo, że nic nie musi a wszystko być może, kwestia tylko we właściwym podejściu i wyborze. W obliczu nowej rzeczywistości trzeba odważnie patrzeć w przyszłość. Nasza wolność jest znacznie większa niż może się wydawać. Natura jest świetnie przystosowana aby zapewnić byt wszystkim żywym istotom. Człowiek jest wyposażony w układ odpornościowy, który naturalnie ma za zadanie chronić i przywracać zdrowie. Układ immunologiczny współpracuje z organizmami wokół, nieustannie tropi patogeny, zwalcza i zapobiega chorobom. Świat zmienia się w procesie ewolucji a kontakt z przyrodą, zrównoważony rozwój i higiena zapewniają bezpieczeństwo.

Wspaniałym uczuciem jest kiedy można zrobić coś dla siebie i społeczeństwa. Naszemu przetrwaniu jako jednostek i jako gatunku najlepiej służy współpraca. Im bardziej zróżnicowany jest nasz zestaw narzędzi, tym więcej mamy możliwości i pomysłów, które umożliwiają wspólne przetrwanie. Zostańmy zjednoczeni i dzielni, zachowujmy spokój i z czystym sercem śmiało pomagajmy. Lęk może być groźniejszy od wirusa, dlatego dbajmy o to aby inni nie wpadali w panikę. W czasie kryzysu pomoc jest potrzebna nie tylko seniorom. Dzieci i młodzież również potrzebują opieki i edukacji. Jeśli każdy z nas włoży wkład duży czy mały to razem zjednoczeni pokonamy każdy kryzys i przetrwamy ciężkie czasy.

Widać, że stopniowo i rozważnie są łagodzone obostrzenia. Mówi się, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Przyglądając się sytuacji bliżej można zauważyć wiele zalet. Na całym świecie spadły emisje gazów cieplarnianych i zmniejszył się smog. Przyroda odetchnęła z ulgą. Ludzie zaczęli bardziej doceniać zdrowie, dbać o siebie i otoczenie, bardziej kreatywnie spędzać czas, więcej być razem, odnajdywać równowagę w życiowych wartościach.

Uczy nas to, że warto czasem zwolnić, włączyć luz, na chwilę się zatrzymać, posłuchać wewnętrznego głosu, naturalnie zadbać o siebie i otoczenie. Jak się okazuje wiele nam do szczęścia nie trzeba. Rodzina, wspólnota, przyjaciele mogą być lekarstwem na wiele dolegliwości. Razem łącząc moc i siły w jedno pokonujemy zakręty i każdą przeszkodę. Miłość rozwija i ujawnia, jest mocą, pomnaża to co w nas najlepsze i nie pozwala ginąć w ślepym egoizmie. Żyjąc miłością okazujemy miłosierdzie, wdzięczność i szacunek. Gdy jesteśmy dla siebie i innych ludzi czuli, szczerze się komunikujemy, jesteśmy tolerancyjni, solidarnie się wspieramy, dbamy o przyrodę, praktykujemy umiar, to ożywiamy kulturę, pogłębiamy więzi, wzmacniamy relacje, budujemy bardziej zrównoważone, zintegrowane i empatyczne społeczeństwo.

Chcąc uchronić się przed chorobami, konsumpcjonizmem i technologicznym potopem, należy wychodzić poza schematy i wybierać odważne rozwiązania. Najlepiej takie, które będą wzmocnieniem dla młodych pokoleń, wskażą im jak budować własne arki i żyć świadomie w harmonii z Naturą. Prawdziwe kreatywne i ekologiczne innowacje są potrzebne by naturalnie chronić przyrodę, zdrowie i zachwycać wyobraźnię.

Rośliny przyszłości, które mogą na zdrowszy zmieniać świat

Konopie* to niesamowite rośliny o niewyczerpanym potencjale. Radzą sobie w każdych warunkach i na wszystkich szerokościach geograficznych. Na przestrzeni dziejów zmieniały się ewolucyjnie krzyżując i tworząc różne odmiany oraz gatunki. Należą do rodziny konopiowatych (Cannabineae). Posiadają kwiaty męskie i żeńskie. Mogą być uprawiane i rozmnażać się w stanie dzikim. Dawniej zostały niesłusznie zakazane pod wpływem szeroko zakrojonej propagandy. Prohibicję wtedy wspierały firmy zainteresowane wyparciem naturalnych produktów konopnych. Korporacje skutecznie troszczyły się o dezinformację społeczeństwa siejąc kłamstwa na ich temat. Kłamstwo ma jednak krótkie nogi. Władze poszły po rozum do głowy i postanowiły przywrócić dawną świetność tych rośliny. Konopie naturalnie zostały uwolnione, częściowo zalegalizowane i upowszechnione. Stosowane od wieków w wielu dziedzinach życia. Ze względu na silny system korzeniowy, mają zdolność naturalnego przywracania żyzności glebie i poprawiania struktury. Wpływają korzystnie na lokalny teren, służą poprawie jakości powietrza, zagłuszają chwasty. Alternatywnie 1 ha konopi rośnie szybciej i dostarcza więcej celulozy niż 1 ha lasu. Zwykły papier można przetworzyć 3 razy, z konopi nawet 7. Włókna konopi są jednymi z najmocniejszych w przyrodzie. Stosuje się je do produkcji lin czy hipoalergicznych ubrań. Łodygi, włókno i paździerze z konopi są świetnymi surowcami wykorzystywanymi w budowie domu. Plastik powstały z konopi jest mocniejszy i rozkłada się szybciej. Czołowi lekarze i naukowcy uważają konopie za jedne z bardziej odżywczych i wartościowych gatunków roślin na świecie. Ziarna konopi zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3,6 i 9 w odpowiedniej proporcji 3/1, wysokowartościowe białko o pełnym składzie aminokwasowy, błonnik, witaminy, makro i mikroelementy. W Polsce na receptę jest „wolna” medyczna marihuana, która jest lekarstwem na wiele dolegliwości. To tylko namiastka tego jak niesamowite możliwości mają konopie i powstające z nich produkty. Temat konopi na całym świecie wzbudza coraz większe zainteresowanie. Jak widać rośliny te rosną w siłę, posiadają niesamowity potencjał oraz moc prozdrowotnych właściwości. Rozpoczęto edukację społeczeństwa w kwestii właściwości i zastosowań konopi. Jest to dobra nowina, która niesie nadzieję na lepszą przyszłość dla nas, następnych pokoleń i całej Niebieskiej Planety.

Szukając zatem drogi do życia pełnią nie trzeba podejmować wielkiego wysiłku. Wystarczy by w podejmowaniu codziennych wyborów i decyzji towarzyszyło nam pytanie: czy to jest w zgodzie z Naturą? Człowiek od zawsze istnieje w związku z Naturą. Całemu naszemu życiu, pracy, oraz wszystkim poczynaniom towarzyszy przyroda. Świadomy i prosty sposób postępowania powinien obejmować wszystkie sfery życia. Miłość i szacunek do Natury jest potrzebny dla ludzkiego rozwoju i przetrwania. Natura stanowi wzorzec dla zrównoważonego świata, daje nam poczucie bezpieczeństwa i harmonii, zapewnia rozwój fizyczny i duchowy. Mogłoby się wydawać, że ludzie tracą korzenie i są od Natury odizolowani. Tak naprawdę nigdy nie zostali od niej oderwani, ponieważ są jej nieodłączną częścią.

Ponad wszystkim jest Natura, która ma swój rytm i otula oraz rozpromienia ludzkie wnętrza przez cały czas.

   #NATURALNA OCHRONA    #MIX KULTUR   #ZIELONE ŚWIATŁO   #SOLIDARYZM SPOŁECZNY   #WSPÓŁISTNIENIE   #POROZUMIENIE   #PONAD PODZIAŁAMI    #WOLNY NARÓD   #HEMP ARMIA