FABRYKA ZDROWIA to przede wszystkim ludzie, których łączy wspólna pasja. Powstała z miłości do Natury i aktywności człowieka. Kochamy to co robimy, doceniamy prawdziwe wartości, dbamy o przyrodę, zbieramy doświadczenie a praca przynosi nam wiele satysfakcji i radości. Jesteśmy specjalistami od zdrowego stylu życia. Produkujemy zdrową naturalną żywność z konopi, prowadzimy warsztaty, konsultacje, programy profilaktyczne, wydarzenia specjalne.

Jaki był początek naszej działalności i dlaczego urzekły nas konopie?

Lata temu w naszym mieście, kiedy to zamiast klubów otwierały się kolejne apteki i przychodnie, na potrzeby lokalnej społeczności stworzyliśmy alternatywne miejsce odnowy biologicznej FABRYKĘ ZDROWIA. Tak powstała pierwsza wspólna przestrzeń z pozytywną energią, gdzie w przyjaznej atmosferze można aktywnie spędzać czas i kompleksowo dbać o swoje ciało i duszę. Na początku były treningi nad poprawą formy, praca z kobietami i dla kobiet, rozmowy, imprezy integracyjne, wyjścia w plener po dawkę ruchu i tlenu, marsze, maratony, warsztaty, uzdrawianie relacji społecznych w duchu jedności i tolerancji. Po drodze prowadzenie gospodarstwa rolnego, rozkwitająca pasja do konopi i działania na rzecz przywrócenia polskiego superfood. Z zamiłowania do Natury w trosce o naszą Planetę i przyszłe pokolenia, potrzebowaliśmy w uprawie rośliny jak najbardziej przyjaznej środowisku. Konopia to niesamowita roślina, która radzi sobie w każdych warunkach na wszystkich szerokościach geograficznych. Wpływa na lokalny teren, służy poprawie powietrza, przetwarza dwutlenek węgla w tlen, wzbogaca glebę na której jest uprawiana. Można wytworzyć z niej leki, naturalnie zdrową żywność, tkaniny, materiały budowlane, paliwa. Z pośród milionów gatunków roślin na świecie, wybraliśmy Cannabis sativa L*odmianę oleistą i zastosowaliśmy w uprawie. Odtąd naturalnie zapuszcza u nas korzenie, jednocześnie czyniąc nas swoimi ambasadorami. Jest to główny punkt naszego alternatywnego działania. Czerpiąc dobra z potencjału Natury przywracamy zdrowie człowiekowi i całej Ziemi. Każdy z etapów tej drogi wpisuje się w holistyczne podejście do życia i zdrowia.

 

* Podstawowym aktem prawnym regulującym warunki legalnej uprawy konopi jest ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.