FABRYKA ZDROWIA to przede wszystkim  ludzie. Powstała z pasji do Natury i aktywności człowieka.

Zaczęło się od budowania wspólnej przestrzeni na dbanie o nasze ciało i ducha, od pracy z kobietami i dla kobiet, wspólnych wyjść w plener po dawkę ruchu i tlenu „Marszy  po zdrowie”, warsztatów, babskich treningów, imprez integracyjnych, uzdrawiania relacji społecznych w duchu jedności i tolerancji. Po drodze prowadzenie gospodarstwa rolnego, rozkwitająca pasja do konopi i działania na rzecz przywrócenia polskiego superfood. Z zamiłowania do Natury w trosce o naszą planetę i przyszłe pokolenia, szukaliśmy alternatywnych rozwiązań dla dzisiejszego rolnictwa. Pod uwagę braliśmy rośliny, które mają korzystny wpływ na glebę, klimat i atmosferę, oraz które odżywiają i wzmacniają organizm człowieka. Konopie siewne Cannabis sativa L* okazały się wyjątkowe. Zastosowaliśmy je w uprawie i odtąd naturalnie zapuszczają u nas korzenie. Tak staliśmy się ambasadą konopi siewnej w Polsce. Są to zielone dary od Natury o niesamowitym potencjale. Po latach docenione wracają do łask. Dają nadzieję na lepszą przyszłość dla nas, przyszłych pokoleń i dla całej naszej planety Ziemi.

Tworzymy prawdziwą markę wysokiej jakości naturalnych produktów konopnych, powstających z dobrych praktyk prosto z Natury, które pomagają utrzymać istotne zdrowie w równowadze.

Jesteśmy ekspertami od zdrowego stylu życia. Mamy doświadczenie, doceniamy prawdziwe wartości i wiemy, że aby być zdrowym – samo dbanie o ciało nie wystarczy. Dla zachowania równowagi wszystkich systemów organizmu, niezbędna jest także odpowiednia pielęgnacja duszy. Możliwe jest skuteczne zapobieganie oraz zwalczanie chorób, poprzez podwyższenie stanu świadomości, właściwe odżywianie, odpowiednio dobraną formę aktywności fizycznej w zgodzie z Naturą.

Żaden z etapów tej drogi nie jest przypadkowy, każdy z nich wpisuje się w holistyczne podejście do życia, ruchu, zdrowia i odżywiania. Nadszedł czas na nową, zdrową przyszłość i zwrot sytuacji ku Naturze, naturalnej żywności i aktywności. Wierzymy, iż konopie nam w tym pomogą. Rośliny te posiadają niesamowity potencjał, który był znany ludzkości już od wieków. Korporacje skutecznie dbały o dezinformację społeczeństw siejąc kłamstwa na ich temat, kłamstwo ma jednak krótkie nogi i już rozpoczął się powrót ludzkości do naturalnych sposobów życia, jedzenia, pozyskiwania surowców i energii.

Produkujemy zdrową żywność, tworzymy wydarzenia specjalne, inspirujące warsztaty, spotkania, wykłady, programy prewencyjne, wszystko w trybie „slow” aby kultura zakwitła w pełni. Zapraszamy do współpracy ludzi, którzy podobnie jak my, szukają alternatywy dla dzisiejszego nastawionego na konsumpcję świata, aby przywrócić harmonię człowieka z Naturą.

* Podstawowym aktem prawnym regulującym warunki legalnej uprawy konopi jest ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.