FABRYKA ZDROWIA powstała z pasji do Natury i aktywności człowieka.

Została założona w 2012 roku jako lokalny klub, by tworzyć wspólną przestrzeń i krzewić kulturę oraz zdrowie, przez integrację i ruch. Nazwa wywodzi się z naszego hasła przewodniego „W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”. Doceniamy życie oraz zdrowie i wiemy, że możliwe jest skuteczne zapobieganie i zwalczanie chorób, poprzez świadome odżywianie, zdrowy i aktywny styl życia w zgodzie ze sobą i harmonii z Naturą. Zajmujemy się promowaniem zdrowia w holistycznym podejściu, kładąc nacisk na profilaktykę.

Dlaczego urzekły nas konopie? Nieprzypadkowo.

Prowadząc równocześnie działalność związaną ze zdrowiem i aktywnością człowieka, oraz gospodarstwo rolne nastawione na produkcję roślinną, w trosce o przyrodę szukaliśmy naturalnych rozwiązań i zastosowań. Pod uwagę braliśmy odkrycie roślin, które będą użyźniać glebę, oczyszczać klimat i atmosferę, oraz będą odżywiać i wzmacniać organizm człowieka. Po latach poszukiwań, konopie siewne Cannabis sativa L* okazały się wyjątkowe. Zastosowaliśmy je w uprawie i odtąd naturalnie zapuszczają u nas korzenie. Są to zielone dary od Natury o niesamowitym potencjale. Po latach docenione wracają do łask. Dają nadzieję na lepszą przyszłość dla nas, przyszłych pokoleń i dla całej naszej planety Ziemi.

Fabryka zdrowia, to przede wszystkim ludzie.  Mamy poczucie, iż realizujemy swoje przedsięwzięcia z głębi serca a miłość jaka w nas mieszka, inspiruje i daje pancerną motywację oraz moc do działania, by krzewić kulturę, żyć i odżywiać się świadomie w zgodzie ze sobą i w harmonii z Naturą. Tworzymy prawdziwą markę wysokiej jakości naturalnych produktów oraz usług, powstających z dobrych praktyk z poszanowaniem dla przyrody, które pomagają utrzymać istotne zdrowie w równowadze.

Nasze zadania:

– Edukacja społeczeństwa dotycząca gatunków, odmian, właściwości i zastosowań konopi.

– Produkcja legalnej, naturalnej żywności z konopi.

– Budowanie i wzmacnianie pozytywnego wizerunku polskich naturalnych produktów konopnych na świecie.

– Tworzenie i prowadzenie: programów edukacyjno – profilaktycznych, konsultacji, warsztatów, wykładów.

– Pobudzanie do działania i inspirowanie do zdrowego stylu życia w zgodzie ze sobą i harmonii z Naturą.

– Uzdrawianie relacji społecznych przez integrację i ruch, w duchu jedności, tolerancji, współpracy, wzajemnego szacunku i zrozumienia.

 

* Podstawowym aktem prawnym regulującym warunki legalnej uprawy konopi jest ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.