FABRYKA ZDROWIA powstała z miłości do Natury i aktywności człowieka. To przede wszystkim ludzie. Łączy nas wspólna pasja, cel i droga, którą podążamy. Staramy się być profesjonalni w tym co robimy, uczymy się i badamy, promujemy życie w harmonii z Naturą, wspieramy społeczne inicjatywy, doceniamy ponadczasowe wartości a praca przynosi nam wiele satysfakcji i radości. Tworzymy receptury i produkty na bazie wiedzy, doświadczeń i umiejętności zbieranych przez lata. Korzystamy z potencjału Natury, która jest wspaniale przystosowana do zaspokajania potrzeb i zapewnienia szczęścia nie tylko człowiekowi, ale i wszystkim żywym istotom.

Nasza historia …

Lata temu w naszym mieście, kiedy to zamiast studiów SPA czy fitness klubów – otwierały się kolejne apteki i przychodnie, na potrzeby własne i lokalnej społeczności stworzyliśmy alternatywną przestrzeń, wspólne miejsce odnowy biologicznej FABRYKĘ ZDROWIA. To tu w przyjaznej atmosferze zaczęliśmy aktywnie spędzać czas, kompleksowo dbać o ciało i duszę, uzdrawiać relacje społeczne w duchu jedności i tolerancji. Na początku była praca z kobietami i dla kobiet, treningi nad poprawą formy, zajęcia indywidualne i w grupie, imprezy integracyjne, wspólne wyjścia w plener, marsze, maratony, masaże i naturalne zabiegi oparte na własnych recepturach. Kołem napędowym, kopalnią motywacji i sercem scalającym tego miejsca był spinning. Po drodze prowadzenie gospodarstwa rolnego, fascynacja konopiami oraz działania na rzecz przywrócenia polskiego superfood.

Konopie* w historii występują od niepamiętnych czasów. Poznanie przez człowieka właściwości konopi mogło mieć miejsce jeszcze w okresie zbierackim, gdy w poszukiwaniu pożywienia, człowiek sięgał po nasiona i owoce roślin. Na przestrzeni dziejów rośliny te zmieniały się ewolucyjnie krzyżując, tworząc różne odmiany oraz gatunki. To niesamowite rośliny o niewyczerpanym potencjale, które radzą sobie w każdych warunkach i na wszystkich szerokościach geograficznych. Średniowieczni lekarze wymieniają w swoich pismach konopie jako święty środek kojący ból. Stosowane są w przetwórstwie, wierzeniach i medycynie ludowej. Nasiona konopi stanowią lekarstwo  wielu chorób. My w trosce o przyrodę, zdrowie swoje i innych, zastosowaliśmy w uprawie odmianę oleistą. Dzięki wysokim standardom i dobrym praktykom, budujemy oryginalną markę produktów konopnych powstających prosto z Natury. Nasze produkty różnią się ogromnie od przemysłowych ponieważ są tworzone rzemieślniczo i prosto z serca. Każdemu z nas jest bliska ochrona naturalnego środowiska dlatego jesteśmy bezkonkurencyjni i wszyscy razem stoimy w słusznej sprawie. Dodatkowo edukujemy, realizujemy projekty i programy profilaktyczne.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

* Podstawowym aktem prawnym regulującym warunki legalnej uprawy konopi jest ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Ż