PIELĘGNACJA

 

 

Pielęgnacja skóry, to nie tylko kwestia estetyki, ale także ogólnej profilaktyki zdrowotnej.

Skóra stanowi bezpośrednią granicę pomiędzy organizmem a środowiskiem zewnętrznym. Spełnia wiele czynności ochronnych: przed zakażeniem bakteriami, grzybami, wirusami, przed czynnikami mechanicznymi, termicznymi, chemicznymi i promieniowaniem świetlnym oraz zapewnia niezmienne warunki dla środowiska wewnętrznego organizmu (homeostazę). Poza tym skóra spełnia czynność percepcyjną ciepła, bólu, dotyku, ekspresyjną w wyrażaniu stanów emocjonalnych, resorpcyjną oraz bierze udział w magazynowaniu i przemianie materii. Dlatego też, ważne jest aby o nią naturalnie dbać. Sekretem naturalnej pielęgnacji jest wiedza o jedności człowieka z otaczającym go światem Natury. Przyroda jest najdoskonalszym laboratorium, z którego ludzie korzystają od niepamiętnych czasów.

NOWOCZESNA PIELĘGNACJA – NATURALNOŚĆ I INDYWIDUALIZM

W naturalnej pielęgnacji, chodzi o to, by dbać o kondycję skóry, z niczym nie walcząc i niczego z niej sztucznie nie wymazując. To, czy zmarszczki są piękne, czy brzydkie jest tylko kwestią przekonań. Jeżeli człowiekowi, dobry nastrój psuje zmarszczka, być może, czas zmienić nastawienie. Tak naprawdę, są mapą życiowych doświadczeń, śladami po uśmiechach i wzruszeniach. Dojrzała twarz jest piękna, bo niesie ze sobą jakąś historie.  Aby cera była promienna i zdrowa, należy ją odpowiednio odżywiać, nawilżać i masować.

Masaż jest starożytną formą kojącą ciało i duszę. Jest integralną częścią odnowy biologicznej. Bardzo ważny w życiu człowieka. Może ujędrniać, rozluźniać lub napinać mięśnie i tkanki, poprawiać krążenie krwi, wspomagać proces przemiany materii, znacząco odprężać i relaksować. Eliminuje skutki napięcia i nagromadzonych emocji, szczególnie dobroczynny wpływ ma na układ nerwowy.

Jest wiele produktów stworzonych przez Naturę, które doskonale pielęgnują skórę, działają odmładzająco, odświeżająco, nawilżająco, nie naruszając jej struktury.

Badania pokazują, że olej z konopi, dzięki  swoim właściwością przeciwzapalnym i uspokajającym, idealnie nadaje się dla cery suchej i wrażliwej, ale nie tylko. Doskonale nawilża, łagodzi podrażnienia, zapobiega stanom zapalnym, ujędrnia, wzmacnia, wyrównuje koloryt, wpływa relaksująco na ciało i duszę. Naturalnie powoduje, że skóra staje się miękka, delikatna I jest chroniona przed utratą wilgotności. W znacznym stopniu, przypomina sebum, wydzielane przez ludzką skórę. Jest umiarkowanie tłusty, łatwo się rozprowadza i skóra szybko go wchłania. Można go używać do masażu, w pojedynkę bezpośrednio na skórę i włosy, lub jako dodatek do kąpieli, kremu, balsamu. Ten olej to prawdziwy pakiet wartości odżywczych prosto z Natury,

#NATURALNA OCHRONA I PIELĘGNACJA   #TWARZ ZWIERCIADŁEM DUSZY  #ZDROWA CERA  #NAWILŻENIE  #MASAŻ    #OLEJ KONOPNY