PIELĘGNACJA

 

 

Naturalna pielęgnacja skóry, to nie tylko kwestia estetyki, ale także ogólnej profilaktyki zdrowotnej.

Skóra stanowi bezpośrednią granicę pomiędzy organizmem a środowiskiem zewnętrznym. Spełnia wiele czynności ochronnych: przed zakażeniem bakteriami, grzybami, wirusami, przed czynnikami mechanicznymi, termicznymi, chemicznymi i promieniowaniem świetlnym oraz zapewnia niezmienne warunki dla środowiska wewnętrznego organizmu (homeostazę). Poza tym skóra spełnia czynność percepcyjną ciepła, bólu, dotyku, ekspresyjną w wyrażaniu stanów emocjonalnych, resorpcyjną oraz bierze udział w magazynowaniu i przemianie materii. Jest to największy organ ludzkiego ciała. Wszystko to, co się na nią nakłada chłonie jak gąbka, dlatego bardzo ważne jest ograniczenie wszelkich szkodliwych substancji do minimum i postawienie na naturalną pielęgnację. Nie tylko to, co się wklepuje w skórę ma znaczenie, ale również to co się spożywa i pije w ciągu dnia, jak dużo ruchu zażywa, ile godzin śpi i ile stresu obecne jest w życiu. To wszystko przekłada się na wygląd i samopoczucie.

NATURALNOŚĆ I INDYWIDUALIZM

W naturalnej pielęgnacji, chodzi o to, by dbać o kondycję skóry, z niczym nie walcząc i niczego z niej sztucznie nie wymazując. To, czy zmarszczki są piękne, czy brzydkie jest tylko kwestią przekonań. Tak naprawdę, są mapą życiowych doświadczeń, śladami po uśmiechach i wzruszeniach. Dojrzała twarz jest piękna, bo niesie ze sobą jakąś historie. Sekretem prawdziwej pielęgnacji jest wiedza o jedności człowieka z otaczającym go światem Natury. Przyroda jest najdoskonalszym laboratorium, z którego ludzie korzystają od niepamiętnych czasów.

Jest wiele produktów stworzonych przez Naturę, które doskonale pielęgnują skórę, działają odmładzająco, odświeżająco, nawilżająco, nie naruszając jej struktury. Najlepsze kosmetyki znajdują się w kuchni. W żadnym z chemicznych kosmetyków nie znajdzie się tak bogatego w substancje odżywcze składu, jak w naturalnych produktach takich jak: owoce, warzywa, ziarna, oleje roślinne, miód, przyprawy, zioła… Wybór jest przeogromny i naprawdę każdy może znaleźć coś, co będzie idealnie wpisywało się w potrzeby jego cery. Istotne jest stawianie na jakość, nie na ilość – jedna rzecz służąca do jednego celu absolutnie wystarcza. W swojej codziennej pielęgnacji warto postawić na niezbędne minimum, na to co odżywcze i wytworzone w harmonii z Naturą. Ważna jest też motywacja i systematyczność w działaniu. Najlepiej jak jest to motywacja płynąca z wnętrza, z miłości i szacunku do siebie, swojego ciała i przyrody.

Najlepsze efekty w pielęgnacji uzyskuje się poprzez holistyczne podejście i prowadzenie zdrowego stylu życia w harmonii z Naturą,  pielęgnując swoją naturalną urodę, bawiąc się, eksperymentując i tworząc własne mikstury oraz naturalne kosmetyki dostosowane do swoich potrzeb 🙂

#NATURALNA PIELĘGNACJA   #TWARZ ZWIERCIADŁEM DUSZY   #OCZYSZCZANIE   #ODŻYWIANIE   #NAWILŻANIE     #STYL ŻYCIA